Možná jste také narazili na lákavou nabídku affiliate programu Allegro, které nedávno spustilo svou českou mutaci eshopu. 17,69% provize! Člověk by až jásal, velký e-shop se skvělou provizí ale….

allegro affiliate

Ano, má to ale. Stačí si pozorně přečíst podmínky. V detailu programu narazíte na strhující čísla o počtu zákazníků, 900 000 transakcích denně atd. Řeč je sice o Polské verzi, jelikož se CZ teprve rozjíždí, ale i tak zajímavé.. Prvním ale, které se mi nezamlouvalo je 1 denní cookies. Kupónovým a cashback webům to nejspíše nebude vadit, jsou to zavírací partneři, tedy se jich to pravděpodobně nedotkne, ale co kontent? Najde se nějaký partner, který bude tvořit obsáhlé kampaně pro jednodenní cookies? Za mě ne. Pořád je tu však to lákadlo 17,96%. Jenže ono to tak úplně není.

Provize pro publishery v partnerském programu Allegro v CJ jsou vypláceny z provizí z prodeje, včetně poplatků za dopravu, které Allegro obdrží od svých prodejců na marketplace (sazby jsou definovány zde). Provize z prodeje pro Allegro je to, co se vám v CJ zobrazuje jako “sale amount”. Původní cena za kus zaplacen zákazníkem najdete pro přehlednost v poli “description”.

Upozorňujeme, že pokud objednávka obsahuje více položek, bude každá z těchto položek zaznamenána jako samostatná objednávka s jedinečným ID objednávky.

Jinými slovy, provize není z hodnoty objednávky, ale z provize, kterou Allegro získává od prodejce na své platformě. Tedy 17,69% z procentuální odměny dle ceníku. Ten si můžete v Polštině nastudovat zde. Ano, je třeba to procházet v Polštině.

Pokud se prokoušete tímto nekonečným seznamem podmínek a kategorií, můžete si vypočítat přibližnou výši provize, já na to nemám…. Každopádně, člověk, který psal jejich podmínky musí být machr, to je taková malá diplomka 🙂

Tak co, jdete do toho? Budu rád, když se ozve někdo, kdo nám nasdílí, jak to sype.

Affiliate consultant

Jiří Tobiáš

Spravuji více než 30 affiliate programů napříč 28 zemí v Evropě. Nabízím konzultace, audity, vedení i kompletní správu programů v rámci jasně stanovených cílů.

Affiliate specialist Jiří Tobiáš

Spojme se