V síti Cj.com funguji již několik let a tak mě napadlo zhodnotit, co se mi zde líbí a co naopak považuji za nedostatky této sítě. Jestli jste o této síti doposud neslyšeli, jedná se o jednu z celosvětově největších affiliate sítí.

cj.com logo

Pokud by jsme se soustředili na pro nás bližší trhy, je to nejvýkonnější affiliate síť ve střední a východní Evropě. V rámci EU je firma již více než 12 let zastupována společností Vivnetworks s.r.o, která vytváří klientský servis a stará se o chod inzerentů i partnerů. Díky své velikosti má cj mnoho prvků, které v ostatních sítích nenajdete, ale má i své mouchy. Které to jsou?

 

Klady sítě cj.com

 • Kvalitní tracking – věc kterou ocení jak inzerenti, tak partneři. Přesná data a uchování informací o objednávce je to nejdůležitější pro správné fungování. Cj využívá S2S (server to server) tracking a Universal Tag, které se společně doplňují.
 • Stabilita bez výpadků – jako v jedné z mála sítí se zde nesetkáte s výpadkem sítě (pouze s výpadkem inzerenta).
 • Ochranná lhůta pro korekce – prevence proti podvodníkům, kterých je v affiliate stále hodně je velmi důležitou součástí, která vám ochrání vaše peníze.
 • Transparentnost partnerů – snadno můžete dohledat informace o partnerech, (weby, soc. sítě, kontakty…) anonymita v některých sítích je ideálním prostředím pro podvody
 • Datová transparentnost – dohledat informace o cestě zákazníka k objednávce je více než důležitá.
 • Propracovaný analytický nástroj – Insights jsou opravdu skvělým nástrojem k analýze partnera
 • Variabilita provizních hladin – možnost přizpůsobit provize dle značek, typu partnera, akcí a mnoho dalšího je nezbytností, kterou však mnohé sítě dodnes nemají
 • Affiliate mailing na partnery – Možnost odeslat Affiliate mailing přímo z administrace je skvělou vychytávkou
 • Podpora lokálního týmu vivnetworks – pokud spravujete větší množství kampaní, zemí, nebo partnerů, jistě oceníte podporu
 • Tvorba linků pro publishery – jednoduchá tvorba linků pomocí CJ Deep Link
 • Automatická tvorba linků – pomocí scriptu můžete přenechat tvorbu linků na automatu

Nevýhody sítě CJ.com

 • Složitý výplatní systém – zejména pro menší publishery může být výplata problematická
 • Drahý vstup do sítě – pro menší inzerenty může být vyšší vstupní poplatek problémem
 • Administrace a vstup je náročný – systém je spíše pro pokročilé uživatele
 • Pomalejší reakce systému v Evropě – odezva serveru je delší, jelikož CJ využívá servery mimo EU

 

Co si o síti CJ myslím?

CJ je funkční, stabilní, spolehlivá síť, kterou bych doporučil všem publisherům a větším inzerentům. Proč jen větším inzerentům? Jak jsem psal výše, vstup do této sítě je dražší a sama síť je na práci náročnější, což u e-shopu, který nedisponuje větším budgetem na marketing, či silným marketingovým týmem, může být problém. Na druhou stranu je zde větší pravděpodobnost, že zde najdete segmentově blízké typy partnerů, kteří vám pomohou odpromovat vaši značku, či akce. Pokud to s affiliate marketingem myslíte vážně, cj.com by měl být mezi favority na affiliate síť.

Závěrem

Připravte se na to, že se jedná o náročnější síť, která bude vyžadovat mnoho hodin práce. Pokud nemáte v týmu člověka, který se bude o váš affiliate starat, doporučuji zvážit přínosy externího affiliate manažera. Prodáváte specifické zboží? Zjistěte si před vstupem, jací partneři tu pro vás jsou – „lovte tam, kde je nejvíce ryb“. Věnujte čas přípravě, affiliate není pro každého.

Napadá vás něco dalšího, co jsem zde nezmínil a co by v tomto článku nemělo chybět? Napište mi.

Affiliate consultant

Jiří Tobiáš

Spravuji více než 30 affiliate programů napříč 28 zemí v Evropě. Nabízím konzultace, audity, vedení i kompletní správu programů v rámci jasně stanovených cílů.

Affiliate specialist Jiří Tobiáš

Spojme se