Moje podnikání – část druhá

Nebojte se pokut, tak bych dnes chtěl pojmenovat článek, který mapuje start mého podnikání.

Sotva jsem rozběhl svůj první e-shop hockey4you, přišla mi od kamaráda zajímavá nabídka na provoz dropshippingového obchodu. Koncept dropshippingu byl v té době vcelku novou alternativou, která nebyla tak masově rozšířená a tak jsem si řekl proč ne. Během dvou dnů jsem měl spuštěnou prezentaci obchodu včetně napojení na dodavatele gadgetů, no prostě paráda…

Moje první objednávka byla tak silným okamžikem, že si ho budu pamatovat dodnes. Ptáte se proč? Objednávka byla provedena skrytě Českou Obchodní Inspekcí a jejich vyhodnocení pro mě bylo více než šokem. Pokuta až 3 milióny korun! Pro obchod, který ještě nezačal pořádně prodávat a začínajícího podnikatele, to není úplně snový start. V tento moment jsem se řídil svým oblíbeným heslem. „Hlavně se z toho nepos..“ … a k tomu se váže i má druhá rada – komunikujte. I na úřadu, jako je ČOI sedí naprosto normální lidé, kteří jsou ochotni poradit, jak problém vyřešit. Pokud však narazíte na úředního blbce, určitě nemá smysl s takovým člověkem komunikovat napřímo.

Já osobně jsem nechal danou komunikaci na právnikovi, který během několika vzájemných korespondencí přesvědčil orgán k přehodnocení rozhodnutí a tak se žádná miliónová pokuta nekonala.

Pro mě to však byla velmi hodnotná lekce, za kterou jsem vděčný.

Druhá rada zní

Pokud se dostanete do problému se správními orgány, vynechte emoce, pokuste se najít člověka, který vám bude ochotný se situací poradit, případně za sebe nechte komunikovat erudovanou osobu.

Příště se rozepíši o tom, jak vybrat/nevybrat e-shopové řešení…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *