Moje podnikání – část první

V lednu jsem byl pozván lidmi z BESTETO agentůry, abych ve skupině BESTETO klub povídal o svém podnikání. I když jsem dosud nevytvořil žádný stroj na peníze, ani nerozjel StartUP za milióny, mám o čem vyprávět.

I když se v Čechách příliš nenosí o tom mluvit, neúspěchy a faily jsou daleko lepší zkušeností, než placené kurzy, či knihy. Praxe, i ta špatná, vás dokáže posunout v podnikání mnohem dál…. a přesně o tom budou mé další články.

Jak jsem začal podnikat

Bylo mi něco málo přes dvacet let, studoval jsem VŠ, hrál hokej a vůbec nevěděl, čím se chci živit. V době kdy internet začal být víc a víc dostupný, jsem se rozhodl, že si založím e-shop s hokejovým vybavením. Nezkušený, bez znalosti trhu, aktuálních cen a hlavně peněz. Abych se zde nepsal co je již jednou publikované, přeskočím na první chybu.

https://blog.shoptet.cz/hockey4you-z-brigady-v-kuchyni-mezi-nejlepsi-hokejove-e-shopy/

Jak jste si mohli přečíst v článku výše, e-shop jsem pojmenoval Hockey4you. Že chybu nevidíte? Zkuste si za hodinu vzpomenout, jak se Hockey4you píše. Kombinace anglického názvu čísla a tvaru, který lze nahradit i jedním písmenem (u) – který mimochodem brzy využila konkurence, nebyl šťastný začátek.

První rada zní:

Pokud zakládáte e-shop, zamyslete se nad jeho názvem, otestujte ho na cizích lidech, ideálně i starší generaci. Nekombinujte jazyky, čísla, či vulgarismy. Výhrou není ani vymyšlení názvu z vašeho zboží. V budoucnu můžete rozšiřovat sortiment, který s názvem nemusí pasovat.

Další vám připravím v příštím článku…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *