V září jsem se po prázdninové pauze zúčastnil několika konferencí s různou tématikou z oblasti marketingu. Dříve jsem bral každou akci jako skvělý způsob, jak se dozvědět novinky z oboru a dle mého názoru tomu tak i v minulosti bylo. Nicméně v poslední době se trend českých konferencí změnil na prezentaci Brandů a množství self promo přednášejících, což je mi zklamáním. I tak bych rád vyzdvihl některé spíkry, kteří mi utkvěli v paměti.

ShopCamp 2018

Pátý ročník ShopCampu se uskutečnil tradičně v Praze v prostorech ČVUT. Zde probíhaly souběžně ve dvou sálech přednášky spíkrů dle hlasování registrovaných návštěvníků, tedy nemohu hodnotit obecně vše, co se událo. Z ShopCampu si tedy „vezu“ jedno jméno, které nejen mě, ale dle závěrečného aplausu a komentářů, velmi nadchlo. Martin Hausenblas – přednáška o začátcích firmy Adler, Liftagu, ale i osobním životě byla jistě to nejlepší, co jsem za poslední rok měl možnost sledovat. Pokud máte chvíli čas, doporučuji si záznam prohlédnout zde: 

Besteto Club

I když marketingovým agenturám nejsem příliš nakloněn, práce, kterou Besteto odvádí, je super. Jednou z aktivit, které mohu doporučit sledovat, je Besteto blog, který v pravidelném intervalu informuje o dění na marketingové scéně.  V září také započala (doufejme) nová kapitola marketingového klubu pod názvem Besteto Club. Šlo zejména o setkání pro majitele e-shopů a markeťáků. Super nápad! Besteto Blog najdete zde

Mergado Fest

Mergado fest je každoroční přednáškový a workshopový maratón, který zaštiťuje firma mergado, jejíž program na správu zbožáků je mi denně parťákem. Zde bych určitě doporučil mrknout na přednášku Adama Funioka a Jany Dzuričkové, kteří hovořili o expanzi na zahraniční trhy a srovnávače. Záznam jejich přednášek je možné najít na Mergado TV.

Affilate konference

Poslední akci, kterou jsem v září stihl, byla Affilate konference v Bratislavě, kterou pořádala společnost Vivnetworks. Affilové kampaně denně spravuji, a tak je pro mě setkání s lidmi, kteří se v tomto dosud málo využívaném marketingovém kanálu věnují, vždy potěšení. Zde mohu doporučit přednášku od kolegy Jirky Šťastného, který prezentoval naši práci v Notino. (záznam jsem zatím nenašel, tak snad brzy bude online)

Jelikož se blíží vánoce pravděpodobně již v dalších měsících nestihnu mnoho přednášek. I  tak se budu snažit přidat do blogu nějaké novinky.