Pořídili jste si domácího mazlíčka a hledáte veterináře blízko vašeho bydliště? Má pes úraz, či je nemocný a potřebujete akutně zjistit kde je nejbližší veterinární ordinace? Pro tyto a mnoho dalších případů vznikl na serveru Dogslife.cz online katalog veterinárních ordinací, který je dělen do jednotlivých krajů a krajských měst. Díky tomuto katalogu je hledání pomoci otázkou několika kliknutí.

Veterinář poradí s výběrem krmiva

Kvalitní krmivo je základem zdravého žití psa. Ať už se rozhodnete pro klasické granule a konzervy pro psy, nebo vás zaujalo moderní pojetí BARF stravy, vždy je dobré požádat o radu a konzultaci vašeho veterináře. Veterinární ordinace neslouží pouze jako „nemocnice pro psy“, ale i jako informativní místo v rámci prevence. Nebojte se zeptat i na dotazy, které vám přijdou banální. 

Poznejte svého veterináře

Před tím, než poprvé navštívíte veterináře, doporučuji prozkoumat, jaké má u lidí „jméno“. Tedy projít recenze, které se k dané ordinaci vážou. Pokud chcete pro svého mazlíčka to nejlepší, musíte to nejlepší hledat. Nechceme strašit, ale žádný veterinář není specialista na vše a tak jako člověk nechodí s pochroumanou nohou k zubaři, ani váš mazlíček může jít do té správné veterinární ordinace.  Veterinář je doktor a na rozdíl od rádců na internetu ví, proč vašemu mazlíčku předepisuje danou léčbu. Proto je vhodné nezahlcovat jej vyčtenými názory z diskuzních fór, či přímo nabízet diagnózu typu tam jsem vyčetl. Můžete ho také požádat o radu čím krmit štěňata, jak odčervit kočku, nebo jak chránit domácí ptactvo. Respektujte svého veterináře a pokud vám doporučí léčbu, akceptujte ji.

 

Než půjdete k veterináři

Dříve, než zamíříte k veterináři, je dobré si ujasnit, co od něj potřebujete. Je vhodné být připraven odpovídat na dotazy typu běžný den psa, kde se pohybuje, co žere. V případě že došlo k úrazu, jak se úraz stal, co snědl a podobně. Čím dříve tyto informace veterinář dostane, tím rychleji dokáže vašemu mazlíčkovi ulevit. Včasné ošetření může zachránit i život. Pamatuje na to.